Nenacházíte se na stránkách firmy, která horkovzdušné stanice a pájky pouze prodává; my z hotair.cz je především již dlouhou dobu využíváme přímo v pracovním procesu. Známe zboží, které nabízíme neboť je každodenně držíme v rukou a proto si troufáme nabídnout více než jen jakousi formu e-shopu…

Zveřejnění nabídky hotair stanic a mikropájek za příznivé ceny nepovažujeme za dokončenou práci jako to činí nemálo provozovatelů webových obchodů. Snažíme se využít našich zkušeností a nabízet komplexní služby v podobě servisu, nabídce náhradních dílů a příslušenství a v neposlední řadě také přímou podporou námi prodávaných produktů. Může to znít jako samozřejmost, ale produkty které prodáváme nestačí umět pouze obsluhovat. Je nutné se s nimi naučit pracovat a zvládnout celou technologii letování/horkovzdušného pájení od nastavení teploty/průtoku vzduchu přes volbu a nanášení flux pasty, volbu trysky, dobu nahřívání obvodu, metodu překuličkování BGA… a to Vám patrně každý z obchodníků již říci nemusí.

Jsme Vám k dispozici radou či odpovědí na otázky ke zboží z našeho sortimentu, a to od jednoduchých dotazů až po celodenní školení práce s hotair. Snažíme se vyhovět i zákazníkům z jiných oborů – mezi nimi jsou firmy, které technologie primárně určené pro letování směsí olova a cínu využívají pro práci s plasty. Úprava zařízení byla provedena dle požadavků provozu. Stačí specifikovat své požadavky; pokusíme se Vám vyhovět.


Trocha filozofie:

Pájení horkým vzduchem je velmi výhodná alternativa k použití klasické mikropájky ve všech aplikacích, kde je použita povrchová montáž (SMD, SMT). V případě použití obvodů technologie BGA (Ball Grid Array) je práce s mikropájkou již zcela vyloučena a nasazení Hotair technologie je nutností. To je například případ mobilních telefonů, kde je BGA využíváno již od zrodu GSM.
Při práci s horkým vzduchem je nutné správně nastavit teplotu a průtok vzduchu dle průřezu použitého nástavce. Pájka pro letování je tvořena eutetickou směsí olova a cínu a tím je u ní dosaženo teploty tání 183°C, ačkoliv teplota tání samotného cínu je 232°C a teplota tání olova 328°C. Častou chybou bývá zcela zbytečně nastavení příliš vysoké teploty horkého vzduchu (kolem 400°C). Poté dochází k nadměrnému ohřevu nejen součástek, ale hlavně samotné desky plošných spojů, kterou můžete tímto poškodit. Navíc cín při těchto teplotách velmi rychle oxiduje a zvyšuje tak nároky na tavidlo (flux pastu) a jeho spotřebu. Při přepalování flux pasty se mohou uvolňovat nebezpečné, potenciálně rakovinotvorné látky. Zcela postačí nastavit teplotu 300°C, maximálně 330°C.
Stejnou pozornost jako nastavení teploty vzduchu věnujte nastavení průtoku vzduchu. Příliš vysoký výkon kompresoru může způsobit „odfouknutí“ SMD součástek, které jsou již prohřáté a „plavou“.
Nelze podat přesný návod kterak naladit oba popisované parametry; záleží na parametrech použitého horkovzdušného nástavce, desce plošných spojů, rozměrech BGA a v neposlední řadě na stylu práce konkrétního technika. Pouze prací a zkoušením různých kombinací nastavení získáte potřebné zkušenosti. Nebojte se. Nebude to trvat dlouho.


Dovolte nám krátké představení nabídky našich služeb na stránkách www.hotair.cz a www.hologram-vyroba.cz

www.hotair.cz
Zde jsme soustředili nabídku všeho, co slouží k pájení cínovými slitinami a to jak kontaktní pájecí techniku, konvekční pájecí systémy i infračervené pájky a pece. Přehled produktů obsahuje nejen pájecí prostředky a příslušenství k pájení, ale také další technické prostředky které vyplývají z použití pájecích stanic a také přístroje, jejichž potřeba je v souvislosti s letováním pravděpodobná. Sortiment je tedy doplněn tak, aby v kombinaci poskytoval celistvé zázemí servisu libovolných elektronických zařízení včetně měřících přístrojů, mikroskopů, počítaček součástek, ultrazvukových van, laboratorních zdrojů, drobného nářadí jako jsou pinzety, brusná pera... Naší filozofií je uznání faktu, že kvalitní nářadí nemusí být nutně nejdražší a protože s většinou prodávaného nářadí denně pracujeme, dovolujeme si je prohlásit za odzkoušené a spolehlivé stejně jako za spotřební materiál používaný k pájení jako jsou cíny, flux pasty, cínové kuličky. Naší specializací vycházející ze zkušeností s opravami mobilních telefonů je práce s obvody BGA. V našem webovém katalogu najdete pájecí zařízení od přenosných plynových pájek přes stolní pájecí stanice až k automatizovaným pájecím pracovištím jako jsou cínové vlny a průběžné pájecí pece s příkonem 4,5kW.

www.hologram-vyroba.cz
Zde se ze široka a zevrubně zabýváme problematikou zabezpečení výrobků a tiskovin progresivními technologiemi, jako jsou zejména holografické optické bezpečnostní prvky. Nabízíme Vám možnost vyrobit za velmi přijatelnou cenu vlastní bezpečnostní samolepky dle vašich představ; tedy s vaší firemní grafikou, vašimi logy a zvolenými texty. Vše může být vyvedeno hologradicky na metalických podkladních vrstvách nebo na vinylových samolepkách, dle vhodnosti použití pečetě. Návrh holografických samolepících plomb a pečetí skýtá mnoho možností a kombinací použitých optických ochranných prvků dosáhnete požadovaného stupně zajištění. Jako pomocník vám bude sloužit průvodce návrhem, který vás bod po bodu provede jednotlivými možnostmi, které jsou u konkrétního typu k dispozici. Samozřejmě nám ale stačí zavolat a nejpre svoji představu etikety popsat; doporučíme a navrhneme vám vhodné technologie. Kromě samolepek malých velikostí vyrábíme zakázkové holografické materiály také v rolích např. pro hotstamping. Pro zájemce o označení malého počtu tiskopisů nebo výrobků nabízíme předvyrobené holografické bezpečnostní plomby s obecnými vzory, které mohou být pro vyšší zajištění dodány číslované jedinečnými čísly. Předvyrobené plomby jsou vždy skladem a připraveny k okamžité expedici. Jejich vyobrazení najdete na našich stránkách spolu s mnoha užitečnými popisy. A protože zabezpečení proti padělání a stejně tak jako dekorativní grafika nestojí pouze na holografických efektech, zabýváme se i jinými prostředky pro zajištění těchto cílů; namátkou můžeme vaší pozornosti doporučit zákaznické raznice pro tzv. slepotisk.


 
Jsme tady s vámi už 20 let
Jsme tady s vámi už 20 let

Jsme tady s vámi už 20 let

Za tu dobu jsme ušli pěkný kus cesty.
Pokud vás zajímá náš příběh, čtěte více.
Děkujeme za vaši přízeň!